Trening krav maga dla dzieci | KMG Poland

DLACZEGO TRENING KRAV MAGA DLA DZIECI?

Dziecko nie jest po prostu małym dorosłym. Podczas tworzenia naszych programów treningowych, stopni, syllabusa, planów lekcji czy metod nauczania, uważnie badaliśmy wyjątkowe potrzeby dzieci i nastolatków.

W dzisiejszych czasach, gdy wzrasta poziom agresji, a znęcanie się nad młodszymi jest coraz bardziej powszechne, zarówno rodzice jak i system edukacji zmagają się z tego rodzaju przemocą. Ważne jest by młodzi ludzie przyswajali sobie umiejętności, techniki i taktykę by radzić sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, które mogą im się przytrafić.

W Izraelu, gdzie Krav Maga została stworzona i nadal jest rozwijana, dzieci i młodzież uczą się jej i skutecznie wykorzystują od ponad czterech dekad.

W większości krajów uczestnicy kursów KGM muszą mieć ukończone 18 lat, podczas gdy w niektórych tylko 16. Ostatnio jednakże w wybranych krajach zaczęliśmy szkolić także dzieci. Z tego powodu wzrosło zapotrzebowanie na instruktorów specjalizujących się w prowadzeniu kursów dla najmłodszych.

Kurs instruktora dzieci i młodzieży zawiera specyficzne elementy edukacji, metodologię i narzędzia do nauki Krav Maga, a także konkretne techniki samoobrony dla dzieci i nastolatków.

Kandydaci dla tego kursu muszą być certyfikowanymi instruktorami z przynajmniej jednorocznym doświadczeniem nauczania i silnym ukierunkowaniem w tym zakresie. Zaletą jest także doświadczenie w pracy z dziećmi.

Krav maga dla dzieci najmłodszych nie polega na na wykładaniu skomplikowanych technik, lecz na tym aby uczyć dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa, pewności siebie czy wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenia. Jest to trening ogólnorozwojowy zapewniający wspaniałą zabawę.

25 lutego, w porannym programie Pytanie na Śniadanie instruktorki Krav Maga Global i dzieci uczęszczające na zajęcia Krav Maga, wraz z judoką Pawłem Nastulą, rozmawiali o sportach walki i systemach samoobrony uczących dzieci bezpiecznych zachowań, zarówno w szkole jak i na ulicy.

Program można obejrzeć tutaj: http://pytanienasniadanie.tvp.pl/19005976/samoobrona-dla-dzieci